Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Kursy

YACHT KLUB POLSKI (YKP) Powstał w roku 1924, jego Pierwszym Komandorem został Mariusz Zaruski - pionier i współtwórca żeglarstwa sportowego w Polsce, generał, marynarz i taternik.

Jesteśmy zrzeszeniem żeglarzy , wiernie dotrzymujcych zasad tradycji. Bandera nasza, jest honorowana w każdym zagranicznym porcie , wpisana do rejestru Lloyd's Register of Yachts, noszona jest na naszych wodach morskich i śródlądowych. Jest ona symbolem nie tylko przynależności do YACHT KLUBU POLSKI, ale jednocześnie wyrazem naszego patriotyzmu. Klub nasz, prowadzący działalność szkoleniową, wyczynową i turystyczną, tworzą żeglarze, których można zaliczyć do pełnego przedziału wiekowego.

Dla wielu z nas jachting jest sposobem na życie oraz źródłem radości, dającym przypływ nowej energii i mocy życiowej.

 

 

Szkolenie żeglarskie

w całości odbywać się będzie w miejscowości Szałe na Zalewie Pokrzywnicy. Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywać się będą na terenie Portu YKP Kalisz Szałe, ul. Kaliska 82. Doświadczona kadra oraz dobrze wyposażona flota tworzą doskonałe warunki do nauki i doskonalenia umiejętności żeglarskich. Absolwenci naszych kursów z powodzeniem i łatwością prowadzą własne rejsy na akwenach takich jak np. Wielkie Jeziora Mazurskie, a także pływają jako załoganci w rejsach po akwenach morskich Mamy własny parking, więc nie będzie problemu z bezpiecznym i darmowym miejscem na auto. Do dyspozycji uczestników szkolenia jest aneks kuchenny, mikrofalówka, lodówka, grill, WC, miejsce na piknik na terenie ośrodka. Zajęcia odbywają się w formach kursów weekendowych. Z naszego doświadczenia wynika, że 10 dni szkoleniowych to dokładnie tyle, ile przysłowiowy kanaka bez doświadczenia potrzebuje, żeby spokojnie opanować umiejętności żeglarskie w stopniu pozwalającym na skuteczne i bezpieczne prowadzenie jednostek żaglowych. Teoria będzie się odbywać w dwa pierwsze weekendy trwania Kursu, i będzie utrwalana w trakcie pływań. Przewidziane jest również podsumowanie materiału przed egzaminem. Potwierdzeniem uczestnictwa w kursie na żeglarza jachtowego jest wpłata 400 zł zaliczki na konto bankowe oraz zgłoszenie się mailowo. Najbliższe szkolenie rozpoczynamy : - 14.04.2018 -port Yacht Klub Polski Kalisz godzina 9.00, kurs będzie się odbywał weekendowo, ( długi weekend Majowy do uzgodnienia) zakończenie kursu planowane na 17 czerwca 2018 (egzamin ) Cena kursu: 900 zł

- kurs praktyczny 10 dni (5 weekendów)
- kurs teoretyczny 5 wykładów 30h lekcyjne
- + 250 zł egzamin* + 50 zł* wydanie patentu (opłata do PZŻ)

 

 

 

 

Kontakt:

e-mail: biuro@ykp.kalisz.pl
tel. 0-664 410 466 - Komandor Krzysztof Kurek Biuro klubu czynne w piątki 18-19.00 Port YKP Kalisz * dla uczniów i studentów którzy nie ukończyli 26 roku życia i posiadają ważna legitymacje przysługuje 50% zniżki na opłatę egzaminacyjną i wydanie patentu

 

 

 

 

Uprawnienia żeglarza jachtowego:

- prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym po wodach śródlądowych,
- prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

 

 

 

 

Wymagania formalne:

- Ukończone 14 lat. - Zdanie egzaminu z wymaganej wiedzy i umiejętności. - Wymagane dokumenty: wniosek o wydanie patentu, jedno zdjęcie 3,5 x 4,5 cm, zaświadczenie o zdaniu egzaminu, w przypadku osoby niepełnoletniej – pisemna zgoda rodziców/opiekunów.

 

 

 

 

UWAGA !!!

W ramach kursu za niewielka dopłatą będzie można wyrobić Patent Sternika Motorowodnego.

 

 

 

 

Uprawnienia sternika motorowodnego:

- prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych; - prowadzenie jachtów motorowych o długości do 12m po morskich wodach wewnętrznych; - prowadzenie jachtów motorowych na pozostałych wodach morskich w strefie do 2Mm, w porze dziennej.

 

 

 

 

Wymagania formalne:

- ukończenie 14. roku życia (osoby niepełnoletnie potrzebują dodatkowo pisemnej zgody opiekuna prawnego); - zdanie egzaminu sprawdzającego wymaganą wiedzę i umiejętności.

 

 

 

 

Dane:

 

 

YACHT KLUB POLSKI KALISZ
UL. KALISKA 82
62-860 SZAŁE k/OPATÓWKA
Konto mBank SA: 50 1140 2004 0000 3202 7682 6986
Tytuł : Opłata za kurs żeglarz jachtowy.


AKTUALNOŚCI


WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

GALERIA


WIĘCEJ ZDJĘĆ