Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Kursy

YACHT KLUB POLSKI (YKP) Powstał w roku 1924, jego Pierwszym Komandorem został Mariusz Zaruski - pionier i współtwórca żeglarstwa sportowego w Polsce, generał, marynarz i taternik.

Jesteśmy zrzeszeniem żeglarzy , wiernie dotrzymujcych zasad tradycji. Bandera nasza, jest honorowana w każdym zagranicznym porcie , wpisana do rejestru Lloyd's Register of Yachts, noszona jest na naszych wodach morskich i śródlądowych. Jest ona symbolem nie tylko przynależności do YACHT KLUBU POLSKI, ale jednocześnie wyrazem naszego patriotyzmu. Klub nasz, prowadzący działalność szkoleniową, wyczynową i turystyczną, tworzą żeglarze, których można zaliczyć do pełnego przedziału wiekowego.

Dla wielu z nas jachting jest sposobem na życie oraz źródłem radości, dającym przypływ nowej energii i mocy życiowej.

Szkolenie na radiooperatora SRC/VHF - 06.10.2018

 

 

KURS RADIOOPERATORA

RYA MARINE RADIO SRC/VHF

YKP Kalisz

Kurs jednodniowy

 Kurs radiooperatora bliskiego zasięgu (SRC/VHF) zakończony egzaminem w systemie RYA. Minimum teorii - maksimum praktyki na najnowszej generacji urządzeniach firmy ICOM. Na zakończenie dnia egzamin.

 O kursie, w skrócie:

- Zajęcia odbywają się jeden dzień

 - Kurs prowadzony jest w miłej i bezstresowej atmosferze. Dla nas najważniejsza jest skuteczność szkolenia i Wasze zadowolenie, dlatego na zajęciach skupiamy się głównie na praktycznych aspektach używania radia, tak abyście po kursie bezstresowo i pewnie obsługiwali radio VHF z DSC.

- Aby efekt był jak najlepszy, prosimy o zapoznanie się przed kursem z przekazywanymi materiałami szkoleniowymi.

 Radio VHF jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia zapewniającym bazową komunikację oraz bezpieczeństwo na pokładzie. Poprawne zrozumienie procedur oraz umiejętność ich zastosowania w danej sytuacji to bezpieczeństwo Twoje i Twojej załogi. Certyfikat SRC/VHF jest wymagany do obsługi radia VHF.

 www.h2o-sports.eu/src

 

Kurs na sternika motorowodnego:- 06.10.2018

 

Kurs na Patent Sternika Motorowodnego

Kurs w całości odbywa się w Szałe na zalewie Pokrzywnicy. Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywają się na terenie Portu YKP Kalisz Szałe, ul. Kaliska 82. Doświadczona kadra oraz ponton z 30 kM silnikiem Hondy pozwolą zdobyć potrzebna wiedzę i umiejętności prowadzenia jachtów z silnikiem motorowym.

Mamy własny parking więc nie będzie problemu z bezpiecznym i darmowym miejscem na auto. Do dyspozycji uczestników szkolenia jest aneks kuchenny, mikrofalówka, lodówka, grill, WC, miejsce na piknik na terenie ośrodka.

Potwierdzeniem uczestnictwa w kursie na Patent Sternika Motorowodnego jest wpłata 200 zł zaliczki na konto bankowe oraz zgłoszenie się mailowo.

Najbliższe szkolenie rozpoczynamy :

06.10.2018 r. godzina 09.00 – zajęcia teoretyczne i praktyczne

07.10.2018 r. godzina 09.00 – egzamin

Cena kursu : 470 PLN

W cenie kursu książka z płytą CD – „Sternik Motorowodny”

+ 250 zł egzamin* + 50 zł* wydanie patentu

* dla uczniów i studentów którzy nie ukończyli 26 roku życia i posiadają ważna legitymacje przysługuje 50% zniżki na opłatę egzaminacyjną i wydanie patentu

Kontakt :

e-mail: biuro@aerserwis.pl

tel. 0-664 410 466 Komandor Krzysztof Kurek

biuro klubu czynne w piątki 18-19.00 Port YKP Kalisz

Uprawnienia:

prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych;
prowadzenie jachtów motorowych o długości do 12m po morskich wodach wewnętrznych;
prowadzenie jachtów motorowych na pozostałych wodach morskich w strefie do 2Mm, w porze dziennej.
Wymagania:

ukończenie 14. roku życia (osoby niepełnoletnie potrzebują dodatkowo pisemnej zgody opiekuna prawnego);
zdanie egzaminu sprawdzającego wymaganą wiedzę i umiejętności.
Dane :

YACHT KLUB POLSKI KALISZ

UL. KALISKA 82

62-860 SZAŁE k/OPATÓWKA

Konto mBank SA: 50 1140 2004 0000 3202 7682 6986

Tytuł : Opłata za kurs Patent Sternika Motorowodnego

 

Szkolenie żeglarskie - ZAKOŃCZONO

KOLEJNY TERMIN NA WIOSNĘ 2019 ROKU – PROSIMY SLEDZIĆ NASZĄ STRONĘ I PROFIL NA FACEBOOKU INFORMACJA POJAWI SIĘ WCZEŚNIEJ.

CHĘTNI MOGĘ WYSYŁAĆ MAILA Z PROŚBA O POWIADOMIENIU JAK BĘDZIE ZNANY TERMIN

w całości odbywać się będzie w miejscowości Szałe na Zalewie Pokrzywnicy. Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywać się będą na terenie Portu YKP Kalisz Szałe, ul. Kaliska 82. Doświadczona kadra oraz dobrze wyposażona flota tworzą doskonałe warunki do nauki i doskonalenia umiejętności żeglarskich. Absolwenci naszych kursów z powodzeniem i łatwością prowadzą własne rejsy na akwenach takich jak np. Wielkie Jeziora Mazurskie, a także pływają jako załoganci w rejsach po akwenach morskich Mamy własny parking, więc nie będzie problemu z bezpiecznym i darmowym miejscem na auto. Do dyspozycji uczestników szkolenia jest aneks kuchenny, mikrofalówka, lodówka, grill, WC, miejsce na piknik na terenie ośrodka. Zajęcia odbywają się w formach kursów weekendowych. Z naszego doświadczenia wynika, że 10 dni szkoleniowych to dokładnie tyle, ile przysłowiowy kanaka bez doświadczenia potrzebuje, żeby spokojnie opanować umiejętności żeglarskie w stopniu pozwalającym na skuteczne i bezpieczne prowadzenie jednostek żaglowych. Teoria będzie się odbywać w dwa pierwsze weekendy trwania Kursu, i będzie utrwalana w trakcie pływań. Przewidziane jest również podsumowanie materiału przed egzaminem.

- kurs praktyczny 10 dni (5 weekendów)
- kurs teoretyczny 5 wykładów 30h lekcyjne

Uprawnienia żeglarza jachtowego:

- prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym po wodach śródlądowych,
- prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

Wymagania formalne:

- Ukończone 14 lat. - Zdanie egzaminu z wymaganej wiedzy i umiejętności. - Wymagane dokumenty: wniosek o wydanie patentu, jedno zdjęcie 3,5 x 4,5 cm, zaświadczenie o zdaniu egzaminu, w przypadku osoby niepełnoletniej – pisemna zgoda rodziców/opiekunów.

 

 

 

 


AKTUALNOŚCI


WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

GALERIA


WIĘCEJ ZDJĘĆ