Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

45 - lecie YKP Kalisz

45-lecie YACHT KLUB POLSKI KALISZ

 

Port jachtowy YKP KALISZ w miejscowości Szałe nad Zalewem Pokrzywnicy to miejsce szczególne. Tu od 45 lat rozwijamy żeglarską pasję oraz miłość do sportów wodnych. Tu przeżywamy  chwile sportowych uniesień podczas licznych regat. Tu, w końcu wychowują się nasze dzieci i doskonale widać jak wielopokoleniowa staje się nasza rodzina żeglarska.

 

45 lat temu grupa 22 działaczy postanowiła wszelkimi sposobami sprawić by nad Zalewem Szałe koło Kalisza zbudować żeglarską przystań. Na szczęście udało się zrealizować to przedsięwzięcie.

 

Jesteśmy zrzeszeniem żeglarzy , wiernie dotrzymującym zasad tradycji i zwyczajów. Bandera i mundur zobowiązują nas do przestrzegania etyki żeglarskiej, określonych zasad etyki jachtowej, dyscypliny i koleżeństwa.

 

Klub jest również organizatorem licznych szkoleń i kursów żeglarskich. Członkowie klubu wraz z rodzinami aktywnie uprawiają żeglarstwo morskie i śródlądowe.

 

Staramy się również, aby nasz klub był nowoczesnym ośrodkiem żeglarskim z dobrym sprzętem i funkcjonalną infrastrukturą. Chcemy, aby to miejsce było przyjazne dla  żeglarzy i gości oraz było miejscem regatowych zmagań i szkoleń na wysokim poziomie. Dlatego też wysiłkiem większości członków klubu dokonaliśmy rozbudowy budynku kapitanatu, co umożliwi nam sprawniejsze prowadzenie szkoleń, organizowanie imprez i zawodów żeglarskich oraz spotkań towarzyskich.


AKTUALNOŚCI


WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

GALERIA


WIĘCEJ ZDJĘĆ