Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Szkolenie żeglarskie 2019

Szkolenie żeglarskie w całości odbywać  się będzie w miejscowości  Szałe na Zalewie Pokrzywnicy. Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywać się będą  na terenie Portu YKP Kalisz Szałe, ul. Kaliska 82. Doświadczona kadra oraz dobrze wyposażona flota tworzą doskonałe warunki do nauki i doskonalenia umiejętności żeglarskich. Absolwenci naszych kursów z powodzeniem i łatwością prowadzą własne rejsy na akwenach takich jak np. Wielkie Jeziora Mazurskie, a także pływają  jako załoganci w rejsach po akwenach morskich

Mamy własny parking,  więc nie będzie problemu z bezpiecznym i darmowym miejscem na auto. Do dyspozycji uczestników szkolenia jest aneks kuchenny, mikrofalówka,  lodówka, grill, WC, miejsce na piknik na terenie ośrodka.

Zajęcia odbywają się w formach kursów weekendowych. Z naszego doświadczenia wynika, że 10 dni szkoleniowych to dokładnie tyle, ile przysłowiowy  kanaka bez doświadczenia potrzebuje, żeby spokojnie opanować umiejętności żeglarskie w stopniu pozwalającym na skuteczne i bezpieczne prowadzenie jednostek żaglowych. Teoria będzie się odbywać w weekendy w trakcie trwania Kursu, i będzie utrwalana w trakcie pływań. Przewidziane jest również podsumowanie materiału przed egzaminem.  Potwierdzeniem uczestnictwa w kursie na żeglarza jachtowego jest wpłata 400 zł zaliczki na konto bankowe oraz zgłoszenie się mailowo.

Najbliższe szkolenie rozpoczynamy :

- 11.05.2019 -port Yacht Klub Polski Kalisz godzina 9.00, kurs będzie się odbywał weekendowo, zakończenie kursu planowane na 16 czerwca  2019 (egzamin )

Cena kursu: 900 zł

 • kurs praktyczny 10 dni (5 weekendów)
 • kurs teoretyczny 5 wykładów 30h lekcyjne
 • + 250 zł egzamin* + 50 zł* wydanie patentu (opłata do PZŻ)

Kontakt :

e-mail: biuro@ykp.kalisz.pl

tel. 0-664 410 466 - Komandor Krzysztof Kurek

biuro klubu czynne w piątki 18-19.00 Port YKP Kalisz

* dla uczniów i studentów którzy nie ukończyli 26 roku życia i posiadają ważna legitymacje przysługuje 50% zniżki na opłatę egzaminacyjną i wydanie patentu

Uprawnienia żeglarza jachtowego:

 • prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym po wodach śródlądowych,
 • prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

Wymagania formalne:

 • Ukończone 14 lat.
 • Zdanie egzaminu z wymaganej wiedzy i umiejętności.
 • Wymagane dokumenty: wniosek o wydanie patentu, jedno zdjęcie 3,5 x 4,5 cm, zaświadczenie o zdaniu egzaminu, w przypadku osoby niepełnoletniej – pisemna zgoda rodziców/opiekunów.

UWAGA !!!

W ramach kursu za niewielka dopłatą będzie można wyrobić Patent Sternika Motorowodnego.

Uprawnienia sternika motorowodnego:

 • prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych;
 • prowadzenie jachtów motorowych o długości do 12m po morskich wodach wewnętrznych;
 • prowadzenie jachtów motorowych na pozostałych wodach morskich w strefie do 2Mm, w porze dziennej.

Wymagania formalne:

 • ukończenie 14. roku życia (osoby niepełnoletnie potrzebują dodatkowo pisemnej zgody opiekuna prawnego);
 • zdanie egzaminu sprawdzającego wymaganą wiedzę i umiejętności.

 

Dane :

YACHT KLUB POLSKI KALISZ

UL. KALISKA 82

 1. SZAŁE k/OPATÓWKA

Konto mBank SA: 50 1140 2004 0000 3202 7682 6986

Tytuł : Opłata za kurs żeglarz jachtowy.

 

 


AKTUALNOŚCI


WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

GALERIA


WIĘCEJ ZDJĘĆ